top of page

             КОМАНДА ФАХІВЦІВ ІРЦ                                        по ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ РАЙОНУ             
м. ЗАПОРІЖЖЯ

    КЕРІВНИК  (ДИРЕКТОР)  ІРЦ
            ОЧЕРЕТНЮК
    ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА

                         Досвідчений педагог, керівник.

                     Вчитель дефектолог  - тифлопедагог.

                     Вища кваліфікаційна категорія.

                     Учитель - методист

 

ОДНИМИ ІЗ ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ ВВАЖАЄ: 

  •      Взаємодію з педагогічними працівниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти  району щодо виконання рекомендацій, зазначених у висновку ІРЦ, проведення оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

  •      Організацію  надання консультацій батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, інших закладів освіти для здобуття загальної середньої освіти та процедури зрахування до цих закладів, наявних освітніх, соціальних ресурсів для надання послуг таким дітям.

  •      Забезпечення взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту, службами у справах дітей, громадськими об’єднаннями щодо надання психолого- педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку, в разі потреби - із залученням відповідних спеціалістів.

Фото Вікторія6_n.jpg

ПОНОМАРЕНКО
ВІКТОРІЯ СТАНІСЛАВІВНА

ФАХІВЕЦЬ (КОНСУЛЬТАНТ ) ІРЦ

ПРАКТИЧНИЙ  ПСИХОЛОГ

Володіє  сучасними сертифікованими методиками:

“CASD” – опитувальник розладу аутичного спектру.

“Conners-3” – шкали оцінювання розладу дефіциту уваги та гіперактивності.

“Leiter-3” – міжнародна шкала продуктивності Лейтера.

“WISC-IV” – шкала інтелекту Векслера для дітей.

“РЕР-3” – індивідуалізоване психоосвітнє оцінювання дітей з розладами аутичного спектру.

    Під час проведення КО розвитку дитини нові методики  дають  повну картину про сильні і слабкі сторони дитини, її освітні потреби.

     Учителі ,   вихователі закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти,  можуть опиратися на цю інформацію під час формування адаптованих чи модифікованих програм.

     Психолог інклюзивно-ресурсного центру здійснює корекційно-розвиткову роботу за наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів, формує та  розвиває у дитини вищі психічні процеси (пам’ять, мислення, увагу, уяву, сприймання, а також  різні необхідні комунікативні, соціальні навички і якості для кращої соціалізації та адаптації дитини).

     Корекція  тривожності, зниженої самооцінки, страхів, зняття агресивних проявів поведінки. Дитина потребує психологічної допомоги, якщо потрапила у складні життєві обставини, пережила втрату близьких, переживала насильство.

      Практичний  психолог ІРЦ у своїй роботі використовує різноманітні методи корекції: терапевтичну бесіду, арт-терапію, малювання піском, казкотерапію та ін.           Проводить корекційно-розвивальні заняття з розвитку пізнавальної та емоційно-вольової сфери дітей.

      Сприяє повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку дитини на кожному віковому етапі.

ШВЕДУН ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА

ФАХІВЕЦЬ ( КОНСУЛЬТАНТ) ІРЦ

ВЧИТЕЛЬ - ЛОГОПЕД 

Вища кваліфікаційна категорія.

Учитель - методист.

  На високому професійному рівні  володіє  методиками діагностичного  обстеження  мовленнєвого розвитку дитини.

       Вчитель - логопед  проводить обстеження мовленнєвої компетенції  дітей та підлітків,  виявляє  причину порушення мовлення, ступінь та особливості загального та мовленнєвого розвитку дитини, а також зону найближчого розвитку, що в подальшому допоможе побудувати індивідуальний план корекційної роботи  та простежити динаміку ефективності логопедичного впливу.

      Логопед    займається порушеннями мовленнєвої комунікації у дітей,   працює з корекцією таких дефектів: вимова звуків, ритм і темп мовлення, голос, проблеми з розвитком або втратою вимови, порушення письмового і усного мовлення.                                                                                                       Однією з найважливіших  завдань  вчителя - логопеда ІРЦ  є раннє виявлення та попередження порушень мовленнєвого розвитку у дітей. Адже від своєчасно проведеної корекційної роботи, від усунення причин, що зумовлюють виникнення таких порушень, значною мірою залежить не лише розвиток мовлення, але й формування пізнавальної діяльності дитини, становлення її як особистості.

Важливу роль у формуванні особистості дитини, зокрема у розвитку її мовлення,  логопед відводить сім'ї.  Розроблені рекомендації, поради батькам  щодо  вчасного  виправлення мовленнєвих порушень, які можуть викликати   затримку загального розвитку дитини, спричинити труднощі у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і реальних подій. 

фото Шведун11_n.jpg
FB_IMG_1522513122338.jpg

ХОДУС ЛЮДМИЛА ОЛЕКСІЇВНА

ФАХІВЕЦЬ  (КОНСУЛЬТАНТ) ІРЦ

ВЧИТЕЛЬ - ДЕФЕКТОЛОГ 

Вища кваліфікаційна категорія.

Учитель - методист. 

   На високому професійному рівні володіє сучасними  методиками  ліагностичного обстеження  під час проведення КО розвитку дітей.            Проводить обстеження   освітньої діяльності дитини  з метою є визначення рівня сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до освітньої програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок дітей дошкільного віку.  .

 

Основними  завдання  вчителя-дефектолога є:

  • обстеження особливостей розвитку  дитини, визначення її здатності до навчання,  виявлення зони її актуального розвитку;

  • проведення корекційної роботи, яка спрямована на компенсацію і корекцію недоліків розвитку дітей;

  • розвиток основних пізнавальних  процесів у дітей (сприйняття, уваги, мислення, пам’яті та ін.);

  • розвиток навичок спілкування і мовної діяльністі дітей;

  • консультування батьків, просвітницька діяльність;

  • допомога дитині з особливими потребами  соціалізуватися, навчитися жити зі своєю особливістю, зрозуміти і прийняти себе.

 

Допомога батькам : зрозуміти та  пам’ятати, що  поєднання батьківської любові, терпіння та віри в свою дитину з одного боку, і систематична співпраця з спеціалістами, гарантують позитивні результати та подолання проблем в розвитку дитини.

АРАПОВА СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА

ФАХІВЕЦЬ ( КОНСУЛЬТАНТ) ІРЦ

ВЧИТЕЛЬ - ЛОГОПЕД 

Вища кваліфікаційна категорія.

Учитель - методист.

На високому професійному рівні  володіє  методиками діагностичного  обстеження  мовленнєвого розвитку дитини.

       Вчитель -логопед  проводить обстеження мовленнєвої компетенції  дітей та підлітків,  виявляє  причину порушення мовлення, ступінь та особливості загального та мовленнєвого розвитку дитини, а також зону найближчого розвитку, що в подальшому допоможе побудувати індивідуальний план корекційної роботи  та простежити динаміку ефективності логопедичного впливу.

      Вчитель -логопед    займається порушеннями мовленнєвої комунікації у дітей,  працює з корекцією таких дефектів: вимова звуків, ритм і темп мовлення, голос, проблеми з розвитком або втратою вимови, порушення письмового і усного мовлення.                                                                                        Однією з найважливіших  завдань  вчителя - логопеда ІРЦ  є раннє виявлення та попередження порушень мовленнєвого розвитку у дітей. Адже від своєчасно проведеної корекційної роботи, від усунення причин, що зумовлюють виникнення таких порушень, значною мірою залежить не лише розвиток мовлення, але й формування пізнавальної діяльності дитини, становлення її як особистості.

   Вчитель-логопед  завжди у курсі актуальних досягнень логопедії,  застосовує  сучасні, науково - обґрунтовані методи роботи з дітьми під час проведення корекційно- розвиткових занять , при проведенні КО розвитку дитини.  

6_edited.png
Команда фахівців ІРЦ : Команда
bottom of page