top of page

 

# ІРЦ __з __ЗНУ

_співпраця_

_соціальне партнерство_

8 січня 2024 року в Запорізькому національному університеті відбулося розширене засідання кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти.

Подія зібрала визначних освітніх діячів, членів кафедри, студентів денного та заочного відділення, а також ключових стейкхолдерів галузі освіти.

Основним пунктом порядку денного було обговорення освітньо-професійної програми «Логопедія» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Керівник (директор) ІРЦ Тетяна ОЧЕРЕТНЮК в якості стейкхолдера була присутня на цьому засідання та внесла суттєві пропозиціі щодо обов'язкових та вибіркових дисциплін, а також змістових розділів курсів.

Засідання характеризувалося активним обміном думок та ідей, з акцентом на необхідності адаптації навчальних програм до сучасних вимог і потреб логопедичної галузі.

В рамках засідання було досягнуто консенсусу щодо багатьох аспектів програми, в тому числі щодо включення новітніх методик і технологій у навчальний процес.

Учасники засідання наголосили на важливості практичної складової в освіті логопедів, включаючи необхідність забезпечення студентів можливістю отримувати реальний досвід роботи в умовах актуальної ситуації розвитку України.

Засідання кафедри стало важливим кроком у розвитку освітньої програми у сфері спеціальної освіти і відкрило нові перспективи для підготовки кваліфікованих спеціалістів у цій важливій та вимогливій області.

Сьогодні 02 грудня 2023 року Департамент освіти і науки облдержадміністрації провів захід у рамках реалізації україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» Громадська організація «Освіта без умов» організувала регіональну конференцію «Сильні разом: підтримка психічного здоров’я учнівства, учительства та батьківства» в офлайн форматі. Керівник(директор) ІРЦ мала можливість взяти участь в цьому заході.

Емоційно, позитивно, цікаво, пізнавально. Цей захід дійсно об'єднує людей не байдужих до своєї справи, до подій,які відбуваються у нашому сьогоденні, і, головне, вміння володіти своїми емоціями, своїм станом та допомагати іншим. Познайомилася з професіоналами своєї роботи, однодумцями та сподіваюся на подальшу співпрацю заради Перемоги. Велика подяка організаторам заходу. Дуже на високому рівні!Фінальним акордом був майстер-клас - новорічний смаколик-Ялинка!

16.03.2023 року фахівці (консультанти) ІРЦ долучилися до навчально-практичного семінару ОРЦПІО«Аналізування річних звітів інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області», спікери Тетяна Волошина (завідувач) та Наталія Марко (методист). В ході заходу директори та фахівці ІРЦ ознайомились з аналізом згенерованого в АС-ІРЦ узагальненого річного звіту ІРЦ Запорізької області за такими напрямами :

кадровий склад ІРЦ;

контингент дітей з особливими освітніми потребами;

матеріальне забезпечення ІРЦ (приміщення, використання інформаційних технологій і мультимедійного обладнання, корекційні засоби і дидактичні матеріали).

15 березня 2023 року фахівці ІРЦ долучилися до вебінару " Як побудувати роботу ІРЦ на умовах співфінансування громад?" - проєкт DECIDE спільно із НАДС – Національним агентством України з питань державної служби.

Спікер: Віктор Сальков, експерт з питань інклюзивної освіти проєкту DECIDE.

Дізналися про:

механізми та алгоритми співпраці ІРЦ в умовах співробітництва громад;

можливості надання платних послуг;

як обрати ефективну модель співпраці громад на умовах співфінансування, аби охопити більшу кількість дітей послугами.

Також отримали "Рекомендації щодо розрахунку вартості соціальної послуги

(на прикладі послуги соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах)"

  22.02.2023 року в онлайновому режимі  фахівці ІРЦ по Олександрівському району приєдналися до Всеукраїнського семінару-практикум «Психолого-педагогічний підхід у освітній діяльності дітей з особливими освітніми потребами».
Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active».
Актуалізовано наступні питання:
«Соціальний педагог у закладі освіти: функції та професійні задачі»
«Команда супроводу: завдання та повноваження»
Зацікавила авторська технологія Миколи ЄФІМЕНКА «Стопалки «ЛОГОС» для корекції мовленнєвого розвитку.

гол.jpg

 28.02.2023 року фахівці ІРЦ по Олександрівському району взяли участь у онлайн-семінарі «Партнерська взаємодія інклюзивно-ресурсних центрів із закладами освіти - запорука ефективної інклюзії», проведений фахівцями ОРЦПІО у співпраці з кафедрою менеджменту освіти та психології

Актуальні питання щодо:

принципів та алгоритму побудови соціального партнерства,

шляхів співпраці ІРЦ та ЗЗСО для розвитку ефективної інклюзії,

результати моніторингових досліджень

щодо визначення рівня партнерської взаємодії між інклюзивно-ресурсними центрами та закладами загальної середньої освіти;

досвід фахівців ІРЦ Запорізького регіону щодо співпраці з закладами освіти.

Інклюзивно ресурсний центр по Олександрівському району співпрацює з різними організаціями, що сприяє розвитку фахівців та покращує роботу центру. За результатами конкурсного відбору на навчання по ранньому втручанню директор (Тетяна Очеретнюк) та фахівці долучилися 12 грудня 2022 року до онлайн-семінару «Асистивні технології та чому варто про них пам'ятати під час війни» ініційованого Центром «Джерело» в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Кризова допомога сім'ям, які виховують дітей з інвалідністю під час війни».

Дізналися про:

  • адаптаційне обладнання та асистивні технології  - чому важливо про це пам'ятати під час війни;

  • підбір адаптаційного обладнання згідно потреб дитини та його вплив на комфорт дитини, підвищення рівня функціонування та профілактику вторинних ускладнень;

  • як можуть комунікувати «немовні» діти  та які є методи альтернативної та допоміжної комунікації.

За результатами онлайн семінару фахівці центру успішно пройшли  тести, отримали сертифікати  та ігровий набір для організації розвиткового дозвілля для дітей  Recreation kit.

Цінуємо співпрацю, рухаємося вперед!

 З 11 по 17 вересня 2022 р. в Україні та багатьох країнах світу відзначається  Міжнародний Тиждень освіти дорослих-2022.    Фахівці Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводять онлайн-заходи  з питань продовження освіти в умовах воєнного стану.

 Участь у вебінарі «Використання дистанційних технологій під час проведення корекційно-розвиткових онлайн-занять із дітьми з ООП» для педагогів закладів освіти та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів  16 вересня 2022. Початок о 15.00. Учасники усіх заходів отримають електронні сертифікати. 

Вхід    Zoom https://us02web.zoom.us/j/81096197837?pwd=cjYzT0UwaFdRU1hPbkY0SktYRzA5dz09  Ідентифікатор конференції: 810 9619 7837 Код доступу: 042022

 ПРОВЕДЕННЯ  внутрішніх нарад  із фахівцями ( консультантами) ІРЦ

14.12.2021р.

НАРАДА  фахівців ІРЦ « Про  головні зміни у Положенні про інклюзивно- ресурсний центр» .

14. 12.2021року фахівці ІРЦ по Олександрівському району м. Запоріжжя провели  нараду, на якій обговорили питання  « Головні зміни у Положенні про інклюзивно- ресурсний центр» . 

21.07.2021  №765 Кабінетом   Міністрів України  прийнята Постанова  « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України  « Щодо організації навчання  осіб  з особливими освітніми потребами», якою оновлено  Положення про інклюзивно - ресурсний центр та внесені зміни до окремих актів Уряду, що регулюють питання переліку посад  педагогічних та науково – педагогічних працівників.

    Зміни, які набули чинності після постанови Кабміну, наближають наше суспільство до цивілізованого європейського формату забезпечення освітніх потреб для усіх дітей. Саме фахівці ІРЦ є тим першим форпостом, який здатен провести комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

   Керівник ( директор) ІРЦ  Тетяна Очеретнюк  наголосила на основних змінах у Порядку організації діяльності інклюзивних класів у  ЗЗСО, інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженими Постановами КМУ  № № 765,  530 .:                                                                                      1. Введено поняття “рівні підтримки” – обсяг тимчасової або постійної підтримки в навчанні  осіб, які цього потребують.                                                                                                                                   Запроваджено 5 рівнів підтримки: від труднощів І ступеня прояву (незначні чи поодинокі) у дітей, яким надаватиметься підтримка першого рівня (визначається та надається у закладі освіти), до труднощів V, найтяжчого ступеня прояву, тобто дітям надаватиметься підтримка другого-п’ятого рівня (визначається фахівцями ІРЦ та зазначається у Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи).

2. Змінено кількість дітей з ООП, які можуть бути в інклюзивній групі чи інклюзивному класі ( відповідно визначених  рівнів підтримки) .

3. Для всіх дітей з особливими освітніми потребами, незалежно від визначеного рівня підтримки, команда психолого-педагогічного супроводу складає індивідуальну програму розвитку, а для тих дошкільнят, які цього потребують, – індивідуальний навчальний план.

 

4. Для здобувачів освіти комплексна оцінка проводиться з обов’язковим спостереженням та додатковим збором інформації фахівцями ІРЦ про особливості навчання особи в закладі освіти, консультацій з педагогами цього закладу. Для цього фахівці ІРЦ виїжджають на місце навчання особи з ООП

 Фахівці ( консультанти) ІРЦ прийняли рішення  щодо розробки рекомендацій, проведення вебінарів (семінарів), онлайн зустрічей  для педагогів  закладів освіти з питань: Фахівці ( консультанти) ІРЦ прийняли рішення  щодо розробки рекомендацій, проведення вебінарів (семінарів), онлайн зустрічей  для педагогів  закладів освіти з питань:Фахівці
( консультанти) ІРЦ прийняли рішення  щодо розробки рекомендацій, проведення вебінарів (семінарів), онлайн зустрічей  для педагогів  закладів освіти з питань:                                
-модифікації/адаптації освітньої програми (освітніх предметів);                                  
- визначення  рівня підтримки особи  під час освітнього процесу для організації інклюзивного навчання;        
- надання психолого - педагогічних, корекційно - розвиткових послуг;                     -надання додаткової підтримки учнів, які здійснюють навчання за формою педагогічного патронажу ( психолого - педагогічні,  корекційно - розвиткові та інші  послуги) в обсязі, який відповідає індивідуальним потребам учнів, стану їх здоров’я  та  не має призводити до перенавантаження здобувачів освіти тощо.-модифікації/адаптації освітньої програми (освітніх предметів);                                 
- визначення  рівня підтримки особи  під час освітнього процесу для організації інклюзивного навчання;                                      
- надання психолого - педагогічних, корекційно - розвиткових послуг;                                       
- надання додаткової підтримки учнів, які здійснюють навчання за формою педагогічного патронажу ( психолого - педагогічні,  корекційно - розвиткові та інші  послуги) в обсязі, який відповідає індивідуальним потребам учнів, стану їх здоров’я  та  не має призводити до перенавантаження здобувачів освіти тощо.                   модифікації/адаптації освітньої програми (освітніх предметів);               - визначення  рівня підтримки особи  під час освітнього процесу для організації інклюзивного навчання;             - надання психолого - педагогічних, корекційно - розвиткових послуг;        
- надання додаткової підтримки учнів, які здійснюють навчання за формою педагогічного патронажу ( психолого - педагогічні,  корекційно - розвиткові та інші  послуги) в обсязі, який відповідає індивідуальним потребам учнів, стану їх здоров’я  та  не має призводити до перенавантаження здобувачів освіти тощо

 ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІВ КОРЕКЦІЙНОЇ ОСВІТИ

 02. 12.2021 ВЕБІНАР Віртуальна спільнота дефектологів закладів дошкільної освіти Олександрівського району

 Основною метою віртуальної навчальної спільноти є підвищення рівня знань учасників в рамках формальної/неформальної освіти, в тому числі підвищення професійної кваліфікації. Члени спільноти виявили бажання обмінюються між собою ресурсами, досвідом, проблемами та їх вирішеннями, інструментами, методиками, брати участь у заходах: навчальних, презентаційних тощо, а також сприятиме подоланню почуття самотності, ізольованості, відчуття приналежності до колективу, надання емоційної, психологічної підтримки один одному.

 Фахівець ( логопед) ІРЦ Арапова Світлана Василівна  доповіла про зміни у Положенні про ІРЦ, про зміни у написанні висновків про КО дитини, про рівні підтримки, які визначають фахівці ІРЦ під час проходження КО.  

01.12.21р.

онлайн-вебінарі «Категорії труднощів та рівні підтримки в навчанні дітей з особливими освітніми потребами»

Вебінар  проходив в межах проєкту "Посилення інклюзії в Україні", за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чехії.  Спікер: Калініченко Ірина – практичний психолог, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, національний тренер з інклюзивної освіти, сертифікований тренер по роботі з методиками для ІРЦ.

Під час вебінару було розглянуто такі питання:

- Аналіз змін в нормативно-правових документах щодо інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами;

- Категорії освітніх труднощів дітей з особливими освітніми потребами;

- Підтримка  дітей з особливими освітніми потребами в закладі освіти;

- Зміни в Індивідуальній програмі розвитку у ЗЗСО;

- Організація  інклюзивного навчання у закладі освіти, відповідно до визначених категорій освітніх труднощів

Фахівці ІРЦ :                    - обговорили питання  про   категорії освітніх труднощів дітей з особливими освітніми потребами;

  • розробляються

 ме методичні  рекомендації  щодо змін  в Індивідуальній програмі розвитку у ЗЗСО.

 

https://lh3.googleusercontent.com/-U6XSLFoolYo/YaiEtxKdKKI/AAAAAAAAIq4/XzPqxBETN_0yEkpLUTg3_i76DV-Vd-IDACNcBGAsYHQ/w244-h139/image.png

25.11. 2021

І Всеукраїнська науково - практична  конференції « Спеціальна освіта  та соціальна інклюзія: виклики XXI  століття»  організатором  якої  був  Запорізький  національний університет                   (кафедра соціальної педагогіки  та спеціальної освіти)                                                           

17.11.2021

Фестиваль блогів/ сайтів ІРЦ

Ця конференція   привернула увагу науковців і практиків зі всієї України.             Партнерами заходу виступили Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова,  Донбаський державний педагогічний університет, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, а також громадська організація, що об’єднує професіоналів практиків та науковців у галузі спеціальної освіти, – Українська асоціація корекційних педагогів.                                                                                                   Одним з основних завдань конференції  це :

  • пошук шляхів поєднання та точок перетину важливих складових – науки і практики;

 

  •  пошук шляхів забезпечення  належних умов реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту через підвищення психолого-педагогічної компетентності  педагогічних кадрів та опанування ними новими технологіями викладання і продуктивної взаємодії з дітьми, що мають особливі освітні потреби тощо.

Світлана Миронова - докторка педагогічних наук, професорка, проректорка з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка  висвітлила питання  реалізації корекційно – розвиткової складової інклюзивного навчання,

Ірина Мартиненко- докторка психологічних наук, професорка кафедри логопедії та логопсихології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова розкрила питання « Комплексний супровід дитини з мовленнєвими порушеннями. Сучасні виклики  і точки зростання.

Євгеній Клопота - доктор психологічних наук, професор кафедри  логопедії та логопсихології  факультету факультету  спеціальної та інклюзивної освіти педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету, заслужений працівник освіти України  особливу увагу  звернув на готовність суспільства  і людей з особливими проблемами  до успішної взаємодії.

 Базима Наталія  - кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти   Національного  педагогічного  університету  ім. М. П. Драгоманова висвітлила  питання  «Особливості комунікативної   поведінки у дітей з аутизмом»  та інші висступи.

В роботі секцій                              « . Сучасні тенденції логопедичної практики. Соціокультурне середовище  як фактор соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» взяли участь спеціалісти ІРЦ по Олександрівському району м. Запоріжжя   департаменту освіти  і науки  Запорізької міської ради.  Директор ІРЦ   Тетяна Очеретнюк  поділилася досвідом роботи  фахівців  ІРЦ . Особливу увагу приділила  питанню» .  Співпраця  практичного психолога з батьками  дітей з особливими освітніми потребами»  Батькам надані рекомендації  щодо роботи з дітьми, які мають порушення емоційно - вольової сфери.

Консультант ( фахівець ( ІРЦ ), вчитель дефектолог  Людмила Ходус висвітлила питання  «Логопедична корекція заїкання  дітей дошкільного віку» . Учасникам конференції запропоновані  методичні матеріали  « Як скласти логопедичний  висновок, якщо у дитини заїкання», «Схема обстеження дітей із заїканням»,  таблиці  «Клінічна характеристика різних форм заїкання»  за М.І. Буяновим.

Бажаємо найскорішої реалізації ідей соціальної  інклюзії у реальність

Фахівці ІРЦ отримали ПОДЯКУ  від   ЗНУ за допомогу в організації конференції

За результатами оцінювання журі Фестивалю блогів ІРЦ  . За результатами оцінювання представлених матеріалів  визнані :

Бердянський міський ІРЦ;

Енергодарівський  ІРЦ;

Мелітопольські ІРЦ 1 та 2;

Шевченківський ІРЦ

 

Розглянуто презентації. Спланована робота  по продовженню роботи  над нашим сайтом  по Олександрівському ІРЦ

Створено сайт  ІРЦ по Олександрівському району м. Запоріжжя  за посиланням

 

 https://ircalexandrovskiy0.wixsite.com/website

02.11.2021р Національна конференція 

«Ранній розвиток дитини та система раннього втручання в Україні»

Організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з БФ «Інститут раннього втручання» м. Харків.

Мета конференції –

 створення простору для діалогу, що об’єднує позиції представників уряду, місцевого самоврядування, експертного середовища, міжнародних організацій та представників громадського сектору.

     Завдання конференції:

1.Привернення уваги та адвокація прав дітей на розвиток та навчання в ранньому віці;

2.Критичний аналіз розвитку системи попередження соціальної підтримки на місцевому рівні,

її інтегрованості із поточними державними реформами;

3.Обговорення поточних викликів та пошуку креативних рішень для розбудови системи

раннього розвитку та раннього втручання;

4.Обмін кращими практиками та накопичення дієвого досвіду впровадження послуги

раннього втручання в регіонах;

5.Розбудова нових мережевих професійних зв’язків, обмін ідеями та експертизою.

Тематичні блоки конференції:

- Турбота про розвиток дітей в ранньому віці;

- Раннє виявлення порушень розвитку у дітей в ранньому віці;

- Раннє втручання (РВ) як складова раннього дитячого розвитку (РДР);

- Впровадження послуги РВ в регіонах – досягнення та виклики.

Фахівці ІРЦ підготували методичні матеріали по проблемі раннього втручання:

  • рекомендації

батькам;

  • підготовка

 вебінару  для працівників ЗДО  які працюють з дітьми раннього віку.

22-23.10.2020 р. у дистанційному форматі (конференція в ZOOM)

 проводив  ОРЦПІО  м. Запоріжжя

в межах Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, який спрямований на підвищення рівня поінформованості громадськості про важливість науки, її популяризацію у суспільстві, ознайомлення широкого загалу з досягненнями науковців, створення позитивного іміджу вченого та зацікавлення молоді науковою роботою

Твідбулася ІІ сесія тренінгу «Користування психодіагностичними методиками WISC-IV, Leiter-3, Conners-3, PEP-3 та CASD». Основним завданням третього етапу роботи було узагальнення та систематизація знань щодо користування психодіагностичним інструментарієм. Під час онлайн-конференцїї, тренер Вікторія Жарікова провела аналіз помилок, які найчастіше траплялися в норативних звітах та відповіла на запитання учасників.  

 ​

 

Фахівці ІРЦ взяли участь у проведення вебінару.

 

Методики  об'єднують шість груп основних проявів особливостей розвитку дитини:

*проблеми з

соціальною комунікацією;

*настрій і його

порушення;

*атиповість

спілкування та розвитку;

*порушення

кордонів безпеки;

*низька концентрація уваги;

* стійке повторення якихось фраз, дій, відчуттів;

* зорові, тактильні, смакові, слухові, нюхові, вестибулярні, пропріоцептивні порушення.

 

 

 

 Рання допомога дітям з ООП та їх родинами.

23.10.2021.

Міжнародний інститут інклюзії

Всеукраїнська наукова-практична конференція

Актуальність проблеми.   Раннє дитинство – період від народження до трьох років – є надзвичайно важливим етапом розвитку людини. Водночас діти цього віку є однією з найбільш уразливих груп дітей у суспільстві.

      Розглянуто  сутнісні характеристики раннього втручання як системи комплексної допомоги дітям раннього та дошкільного віку з порушеннями психофізичного розвитку, супроводу їхніх родин. Проаналізовано нормативно-правові документи щодо створення системи раннього втручання в Україні, основні напрями роботи з реалізації програм надання абілітаційних і реабілітаційних послуг та допомоги дітям раннього віку.

Результати конференції  розглянуто на семінарі фахівців ІРЦ .

Заплановано онлайн семінар для  логопедів, вихователів ДЗО району  за даною тематикою 

Посилання :

https://m.facebook.com/ZorianaLeniv/photos/gm.171336815171402/353445269851291/?type=3&source=44&ref=newsfeed

  « Казкотерапія  як метод психологічної корекції в роботі з дітьми»

09.09.2021

 ВОРКШОП  з  психологами району, які працюють в інклюзивному просторі.

Висвітлені питання:

  • методи казкотерапії;

  • напрями;

  • практика казкотерапії в роботі з дітьми

 

Психолог ІРЦ Пономаренко В.С. наголосила на тому, що:

  • плюс методу в тому, що він не має  вікових

обмежень – підходить для сформованих особистостей, малюків, підлітків. Правда, при цьому підбираються різні літературні жанри – романи, детективи, казки, билини, притчі.

*  Корекція поведінки, емоцій вимагає повноцінної співпраці батьків, дитини і психолога. Малюкові важко передати словами відчуття, формулювати проблему через невеликого досвіду взаємодії з соціумом. Він має в арсеналі крик, істерики, опір, агресію, плач, ревнощі, смуток, що лякає батьків, змушує замислюватися про вирішення проблеми. В якості методу роботи з маленькою дитиною використовується сказкотерапія- в психології цей спосіб відрізняється м’якістю, ненав’язливість, тактовністю. Метод часто поєднують з творчістю – малювання або ліплення героїв оповідання, казки.

 

Психологом ІРЦ розроблені рекомендації для психологів району, якіі працюють в інклюзивному просторі .

 

Надані поради щодо  пошуку  та використанню методичного , практичного матеріалу з даної теми
© https://pyrogiv.kiev.ua/

https://youtu.be/WHRXWOT0Hco

https://youtu.be/HpBwwZGL2OQ

https://youtu.be/gKVue3FdAY4

https://youtu.be/dc6d7vVXDeU

https://youtu.be/GCXLxkU0x2I

Джерело: https://pyrogiv.kiev.ua/kazkoterapiya-yak-metod-psixologichno%D1%97-korekci%D1%97/
© https://pyrogiv.kiev.ua/

 

 Напрями роботи з дітьми  з ООП щодо розвитку комунікації

07.09.2021 проводились    спеціалістами   кафедри  логопедiï та  логопсихологiï  факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету iменi  М.П. Драгоманова 

 На вебінарі висвітлені питання:
- характеристика дітей з труднощами у навчанні;
- принципи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
- напрями роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
- розвиток комунікації та мовлення у дітей з особливими освітніми потребами.

 Обговорення  проблеми   із  фахівцями району в онлайн  режимі.  Вироблено ряд рекомендацій для спеціалістів, які працюють в інклюзивному просторі, для батьків дітей з ООП.

 Нарада з представниками (експертами) Міністерства освіти і науки України, зокрема   Ларисою     Самсоновою

02.09.2021р

нарада з представниками (експертами) Міністерства освіти і науки України,

     Взяли участь 74 фахівці інклюзивно-ресурсних центрів та центрів підтримки інклюзивної освіти Запорізької та Житомирської областей. Учасники обговорили зміни в інклюзивному навчання, які вносяться Постановою КМУ від 21.07.2021 № 765 «ЗМІНИ, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами» та отримали відповіді на нагальні питанні.

Вивчення Постанови КМУ від 21.07.2021 № 765 «ЗМІНИ, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

 

Розроблення заходів, семінар з фахівціми ІРЦ.

bottom of page