top of page

  Шановні батьки 
  На базі ІРЦ   працює 

батьківський лекторій 
       Завдання батьківського

лекторію
 

Створення сприятливої атмосфери у спілкуванні педагоги  - батьки – громадськість

*Залучення батьків до співпраці, участі у житті освітнього закладу. Їхнії дітей

*Піклування  про сприятливі,  доброзичливі відносини у родині

*Знайомство батьків з теоретичними знаннями з розвитку та виховання дітей

*Спонукання батьків до спільної діяльності  з дітьми.

*Правова просвіта батьків.

*Надання рекомендацій спеціалістів ІРЦ  батькам дітей з особливими освітніми потребами щодо:

- проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, рекомендацій щодо освітньої програми, надання психолого-педагогічних та корекційно

- розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини;                                                   

- мережі освітніх закладів, які працюють в інклюзивному прсторі;                                                                                            - фізичного,  мовленнєвого розвитку дитини;  проведення оцінки  когнітивної,    емоційно-вольової сфери, освітньої діяльності дитини;                                                                                       

- навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами

Визначені основні форми роботи батьківського лекторія..

У фейсбуці  , на сайті ІРЦ  розміщені  план роботи , тематика :                    

- індивідуальних зустрічей  батьків з фахівцями;

-заняття: запитання – відповіді  ( за потребою);

- тематика  тестування, анкетування;

- зустрічі з обміну  досвідом виховання в сім’ї. 

Презентація досвіду родинного виховання;

- годин спілкування з елементами тренінгу ;

- онлайн  тренінги Спільні заняття дітей з батьками тощо.

Розроблені рекомендації фахівців ІРЦ батькам дітей з ООП.

 Путівник для батьків

Фахівець (консультант) ІРЦ – важливе джерело інформації для родин, тому він відверто розповідає про проблеми дітей, а також навчає батьків працювати і взаємодіяти з ними. Чим послуговується традиційно?

Записки і записники. Записки, які передають додому через дитину, можуть розповідати про конкретні досягнення дитини, її нові вміння чи поведінку.

Тренінги підтримки, майстер класи, консультації в період воєнного стану стали яскравими івентами минулого...

Основні форми онлайн-комунікації з батьками під час війни: електронна пошта, анкетування, соціальні мережі, мобільні застосунки на кшталт Viber створені закриті групи, спільноти, чати, де ведеться обговорення тем, завдань, проблем, інформації.

Родини дітей дізнаються про заняття, які відбуваються в ІРЦ; новинки, оголошення, цікаві матеріали для роботи вдома, статті про розвиток дитини, отримують рекомендації та поради.

Для батьків дітей з ООП , які зверталися до ІРЦ Олександрівського району, створено Viber групу "МИ ПОРУЧ"

Як батьки можуть допомогти дитині з ООП підготуватися до школи

 

Батьки дитини з ООП, яка готується до шкільного навчання, перебувають у постійному стресі, адже мають величезну кількість страхів щодо її майбутнього. Вони стосуються обрання закладу освіти, розуміння навчальних програм, корекційних занять, доступності освіти для конкретної дитини, ролі асистентів вчителя та дитини тощо. І завдання фахівців на цьому етапі – надати максимальну інформацію щодо можливостей, які надає освітня система дітям з ООП. Це і є один із напрямів роботи ІРЦ.

ГОЛОВНІ ПРАВИЛА

Діагноз дитини з особливими освітніми потребами, безумовно, важливий, але педагогам варто орієнтуватися не на нього, а на індивідуальні особливості й потреби дитини, відштовхуючись від її сильних сторін та можливостей. Це дає змогу підтримати дитину у її прагненні до розвитку та дати поштовх до подальшого прогресу в навчанні.

Робота з дитиною в закладі освіти, а особливо – її перехід з однієї ланки освіти до іншої, має будуватися на таких принципах:

#Індивідуальний_підхід. Це означає орієнтуватися на особливості та потреби дитини, адже схожі особливості дітей не гарантують однакових методів роботи. Немає двох абсолютно однакових дітей, тож не можна застосовувати єдину методику для всіх дітей зі схожим діагнозом.

#Залучення_родини. Рідні перебувають із дитиною поруч 24/7, тож обов’язково треба прислухатися до їхньої думки та стилю виховання й комунікації з дитиною.

#Мультидисциплінарний_підхід. Усі фахівці, які працюють із дитиною, мають перебувати в постійній взаємодії;

Підтримка працівників та інших дітей. Діти з ООП, батьки яких вирішили їх соціалізовувати в садку, а далі – у школі, потребують підтримки та допомоги оточення, а отже – необхідне комфортне та довірливе середовище в колективі, де перебуває дитина;

#Системна_підтримка. Робота з дитиною з ООП – справа не одного місяця чи року, це безперервна робота всіх учасників освітнього процесу.

Так, не всі батьки розуміють, що висновок ІРЦ – рекомендаційний, а остаточне рішення ухвалюють вони й самі обирають форму навчання для дитини (інклюзивна, індивідуальна форми, спеціальний заклад). Працівники центру не повинні впливати на їхнє рішення, але можуть дати ґрунтовні відповіді щодо переваг та недоліків кожної форми навчання.

Перебування дитини з ООП у ЗДО – позитивний досвід. Він формує перші навички комунікації та взаємодії, навчає дитину дотримуватися правил поведінки з дорослими (вихователем, що потім легше трансформується у взаємини з учителем, коли дитина переходить у ЗСО) та однолітками. А техніки та методики ЗДО щодо роботи з такою дитиною можуть надалі з не меншим успіхом використовувати й у школі.

#АЛГОРИТМ_ПІДГОТОВКИ_ДО_ПЕРЕХОДУ

Вибір навчального закладу. Варто розглядати кілька варіантів, відповідно до власних критеріїв (наприклад, зручність розташування, мова викладання, учитель тощо).

Аналіз обраних варіантів. Треба зібрати якомога більше інформації про школу: чи є досвід роботи з інклюзивною формою та з якими саме випадками досягають найбільшого успіху, чи пристосоване приміщення школи до особливостей вашої дитини, чи охоче працюють із дітьми з ООП.

Зустріч з адміністрацією. Як правило, така зустріч дає батькам розуміння, чи буде дитині комфортно в школі. Були випадки, коли школа не мала досвіду роботи з певними випадками, але була настільки відкритою до нового досвіду та зацікавленою, що батьки жодного разу не жалкували, що надали перевагу саме їй перед більш досвідченими.

Обговорення підготовки до школи. Тут важлива думка й нинішнього (ЗДО) і майбутнього (ЗСО) – вчителів і корекційних педагогів, з якими працює й буде працювати дитина. Батькам варто вислухати всі думки та поради і скласти план дій.

Звернення в ІРЦ щодо проведення комплексного оцінювання.

 Робота з агресивною дитиною

 Працюючи з агресивними дітьми, вихователь перш за все повинен налагодити контакт з родиною. Вихователь може або сам дати рекомендації батькам, або в тактичній формі запропонувати їм звернутися за допомогою до психолога......

 Інформативна  сторінка  для    батьків

 Робота в умовах посиленого карантину

ІРЦ по Олександрівському району м. Запоріжжя  продовжує свою діяльність в умовах “червоного” рівня епідемічної небезпеки.

100 % колективу ІРЦ вакциновані та допущені до проведення комплексної оцінки розвитку дитини та корекційно-розвиткових занять. Робота в ІРЦ проводиться із дотриманням усіх карантинних заходів та обмежень.

Шановні батьки! Просимо дотримуватись карантинних обмежень та чіткого графіку проведення крз, щоб уникнути скупчення відвідувачів ІРЦ.

Дякуємо за розуміння та будьте здорові Шановні батьки! Просимо дотримуватись карантинних обмежень та чіткого графіку проведення крз, щоб уникнути скупчення відвідувачів ІРЦ.

Дякуємо за розуміння та будьте здорові!

Розвиток

пізнавальної активності дитини

 1. На розумовий розвиток дитини значною мірою впливає повсякденне оточення. Те, що дитина бачить, чує навколо себе, відображається нею, стає матеріалом, над яким працює її розум.

2. У розумовому вихованні велике значення має вико­нання посильних трудових доручень. Трудова діяльність
збуджує активність та інтереси дитини, збагачує її знан­ня, чуттєві образи й враження.

3. Щоб не гасити дитячої допитливості, потрібно в доступній формі давати відповіді на дитячі запитання, спираючись на найпростіші конкретні факти.

4. Особливо корисно спонукати дитину самостійно знаходити відповіді на запитання.

5. Казковість, фантастичність і, одночасно, неймовір­на реальність мислення дитини формують у неї здатність
до відкриття.

6. Не слід прагнути, щоб дитина була як усі. Помічайте успіхи дитини в розумовому зростанні.

7. Важливим засобом формування допитливості є заняття з малювання, ліплення, аплікації та інших видів образотворчої діяльності.

8. З дитиною потрібно якнайбільше говорити. При цьому мова батьків повинна бути максимально чіткою.

9. Важливе місце у формуванні допитливості дітей молодшого дошкільного віку займають конструкторські іграшки - будівельний матеріал, розрізні картинки, кольорова мозаїка.

10. Дорослі мають не тільки розширювати, а й збага­чувати словник дитини, удосконалювати правильне вживання  граматичних категорій. Говорячи з дитиною, вони повинні вживати нові, доступні для її розуміння звороти, означення, вставні слова, метафори. Поступо­во дитина навчається їх розуміти і вживати у своїй мові.

11. Здатність дітей дивуватись є ґрунтом для вихо­вання інтересу до знань, до праці, формування мо­ральних якостей.

bottom of page