ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР по ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ РАЙОНУ м. ЗАПОРІЖЖЯ

Ми працюємо під час
воєнного стану
Понеділок 08.00 -17.00
Вівторок 08.00 -17.00
Середа 08.00 -17.00
Четвер 08.00 -17.00
П’ятниця 08.00 -16.45
Перерва 12.00 - 12.45

Друзі, Вітаємо з Днем Державного Прапора !



День захисту дітей разом: фахівці ІРЦ та волонтери
ЮНІСЕФ провели святкові активності на дитячій точці
"Спільно", Запорізька гімназія №98. В заході взяли
участь 25 вихованців віком від 2 до 10 років.
Майстерка "Райдуга завжди зі мною", веселі активності
та приємності (чай, печиво, подарунки, ігротека та розмальовки, фото з кожною посмішкою разом!Атмосферно! Цікаво! Ініціатива фахівців, підтримка батьків створили незабутню атмосферу, подарували ще один щасливий день для дітей!

Анонс
31 травня до Міжнародного дня захисту дітейи інклюзивно-ресурсний центр запланував захід, у яких можуть взяти участь діти, які находяться на облику в ІРЦ та гості, зокрема батьки з дітьми
Стратегія орієнтована на індивідуалізацію процесу навчання
в "зоні найближчого розвитку". Сприяє покращенню успішності учнів

УВАГА! УВАГА! Проєкт «Дитячі точки СПІЛЬНО», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з БО «Українська освітня платформа», вже у ЗАПОРІЖЖІ. У точках «Спільно» працюють професійні педагоги, аніматори та психологи, які проводять майстер-класи для дітей, грають із ними в розвивальні ігри. У такий спосіб ЮНІСЕФ намагається забезпечити дітям доступ до освітніх заходів та корисного дозвілля під час війни. Приєднуйтеся до телеграм каналу проєкту https://t.me/ZpUNICEF. В стрічці каналу завжди актуальна інформація щодо майбутніх майстер-класів, нових надходжень у наших точках Unicef, а також анонси цікавих подій для дітей в нашому місті. Слідкуйте за каналом, щоб не пропустити потрібну для вас інформацію.
Адреси:
школа №15 (Фортечна 72/68)
школа №98 (Запорізька 1а)
школа 100 (Ладозька 2а)
школа 92 (Лахтинська 9)
Графік роботи з 10:00 до 19:00, без перерви та вихідних


Інклюзивна бібліотека - вимога часу!
У Запоріжжі працює бібліотека з інклюзивним спрямуванням. Бібліотеку облаштували із врахуванням потреб людей з інвалідністю . Є:
пандус,
вбиральня,
проходи для зручності пересування читачів на візках,
тактильні смужки та позначення шрифтом Брайля для людей зі слабким зором.
На вході розташовано мнемосхему – тактильний план приміщення бібліотеки, налаштовано систему для автоматичного відкриття дверей за допомогою сенсору, встановлено кнопку виклику персоналу. Бібліотечний фонд містить 46 екземплярів книг зі шрифтом Брайля та 67 книг великим шрифтом для людей зі слабким зором . Це українська та світова класика, сучасні та зарубіжні автори.
Для наймолодших відвідувачів книги у 3D форматі
Переосмислено простір бібліотеки. Тут декілька цікавих зон. Зона коворкінгу, відпочинку, дитячий ігро-рум, ляльковий театр". Бібліотека розташована у Вознесенівському районі на вул. Незалежної України, а.
9:30 до 16:00 з вівторка по суботу
"Діти дощу" – так називають людей з аутизмом, а 2 квітня – Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Блакитний колір і пазли є символами цього дня.
"На РАС не хворіють, з ним просто іноді живуть. Поняття хвороби вимагає пошуку ліків, тоді як для аутиста потрібно інклюзивне приймаюче середовище, а "лікувати" його нема від чого".

Українець успішний тоді, коли вільний”: які пріоритети визначив Оксен Лісовий для МОН, зокрема у сфері академічної доброчесності

21 БЕРЕЗНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ІЗ СИНДРОМОМ ДАУНА
Генеральна Асамблея ООН у 2011 році прийняла рішення щороку 21 березня відзначати Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Двадцять перший день третього місяця року був обраний свідомо, це пов'язано з тим, що захворювання являє собою трисомію за 21‑ою хромосомою

Вітаємо з Днем Державного Гімну України!
Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.


Вітаємо з Днем Єднання!
Наша єдність - залишається міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну! Тільки разом ми сильні, бо наша сила у єдності!


#діти_з_ООП
#підтримкаважлива
💥 ЮНІСЕФ продовжує надавати допомогу дітям з особливими освітніми потребами 👫. Зокрема, здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти Олександріського району отримали ранці з канцелярськими приладдям 🖊🗂🗳 Фахівці ІРЦ долучилися до акції, раді зустрічі з підопічними 🌻 Батьки, в свою чергу, вдячні підтримці в складні часи.

Святий Миколай завітав до інклюзивно-ресурсного центру
Святого Миколая – свято, на яке з нетерпінням чекають діти, бо саме в цю пору вони отримують подарунки. Цьогоріч на дива чекають не лише діти, а й дорослі – кожному з нас хочеться, щоб війна закінчилася якнайшвидше.
19 грудня 2022 року в Інклюзивно-ресурсному центрі по Олександрівському району для дітей з ОПП внутрішньо-переміщених осіб, які відвідують центр, проведено святкове костюмоване дійство. Вікторина, руханки, загадки, музичні переспіви, чарівна атмосфера… особливе свято, огорнуте вірою у диво і дитячою вдячністю.
У відповідь ми отримали найцінніше – блискучі оченята, радісні посмішки, море позитивних емоцій, а також віру та щасливе майбутнє під мирним небом України.
Любі друзі, нехай Святий Миколай подарує Вам міцне здоров'я, щастя, затишок у домі й усім нам перемогу!
Миколай святий приходить,
Щастя в кожен дім приводить.

До Дня Прапору та Незалежності України!
Фахівці провели тиждень « Я пізнаю та люблю свою Україну. Запоріжжя – це Україна!», в яких взяли участь діти, яким надаються корекційно- розвиткові послуги на базі ІРЦ та їхні батьки. Мета: збагачувати знання дітей про Україну, історичні та культурні символи українського народу; познайомити дітей з видатними місцями України, бажання вивчати культуру рідного краю та берегти її.



Надання послуг фахівцями ІРЦ:
- Комплексна оцінка розвитку дитини .
- Консультації:
Фахівця (консультанта) вчителя-логопеда
Фахівця (консультанта) вчителя-дефектолога
Фахівця (консультанта) практичного психолога
Фахівця (консультанта) вчителя-реабілітолога
- Проведення індивідуально - корекційних занять згідно висновку комплексної оцінки розвитку дитини.
- Надання консультацій педпрацівникам, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП) та батьками дітей з ООП.
Мережа спеціальних груп та класів ЗЗСО та ЗДО Олександрівського району:
Компенсуючі інклюзивні та спеціальні групи ЗДО:
№ 9, 36 – з порушеннями мовлення
№ 36, 81 – з порушеннями зору
№ 182 – з порушеннями опорно - рухового апарату інклюзивні групи
№ 66 – із затримкою психічного розвитку
№ 130 – інклюзивні групи
Спеціальні та інклюзивні класи ЗЗСО:
№ 1, 5 – класи ЗПР;
№ 1, 3, 5, 76 – інклюзивні класи;
ЗВШ № 12 – класи для дітей з порушеннями слуху.